Scroll to top
de en pl

Warsztat

Renowacja Mercedes W113 Pagoda Koszalin Mścice

Nasza misja to przywracanie blasku perełkom światowej motoryzacji!

CARS VERDE oferuje kompletną renowację zabytkowego auta wykonanych przez zatrudnionych w warsztacie profesjonalistów. Specjalizujemy się w renowacji Mercedes-Benz model W113 Pagoda. Seria W113 ze względu na swoją przyjemną niezawodność i elegancką linię jest jednym z najbardziej pożądanych pojazdów w segmencie samochodów klasycznych. Klienci pragnący mieć tego typu pojazd na własność powinni pamiętać, że przy wyborze nie powinni kierować się jedynie głosem serca i preferencjami wizualnymi – warto inwestować w samochody, które dają obietnicę wzrostu ich wartości w przyszłości, a także w takie marki, do których nadal dostępne są części blacharskie, mechaniczne i galanteria.

Proces renowacji to żmudna i czasochłonna praca, która zajmuje ponad 3000 godzin. Nasi profesjonaliści dbają zarówno o wygląd samochodu jak i o jego niezawodność i komfort jazdy. Wszystkie części mechaniczne zostają odświeżone i zabezpieczone. Doprowadzamy auta do ich oryginalnego wyglądu sprzed lat. Pracę rozpoczynamy od demontażu pojazdu na podzespoły i części. Następnie tworzymy dokumentację i zajmujemy się wstępną weryfikacją stanu technicznego auta. Naprawiamy karoserię, zespoły napędowe. Odnawiamy powłoki galwaniczne, lakierujemy pojazd, zajmujemy się naprawą instalacji elektrycznej oraz naprawą tapicerską. Montujemy całkowicie pojazd, a oryginalne części sprowadzamy od najlepszych producentów zza granicy. Wraz z odbiorem auta Klient otrzymuje dokumentację fotograficzną całego procesu renowacji.

Poniżej przedstawiamy Państwu szczegółowy proces renowacji:

Demontaż pojazdu na podzespoły i części pierwsze.

Rozebranie całego samochodu i spisanie części, a także weryfikacja ich stanu.

Czyszczenie podzespołów oraz karoserii

Usuwanie z części brudu, rdzy oraz zgorzeliny. Na tym etapie przygotowujemy pojazd do prac blacharskich.

Prace blacharskie

Wymiana uszkodzonych elementów poszycia na nowe, sprawdzenie wszystkie szczelin. Nowe blachy pochodzą od serwisu firmy Mercedes-Benz.

Odnowa powłok galwanicznych

Elementy są czyszczone i wielokrotnie pokrywane miedzią oraz polerowane. Ostatecznie miedź pokrywa się warstwą niklu i na koniec dany element trafia do wanny z chromem.

Przygotowanie auta do lakierowania

Nakładany jest podkład lakierniczy dedykowany do aut zabytkowych. To doskonała ochrona przed korozją.

Lakierowanie auta

Nakładany jest finalny kolor oraz połysk.

Renowacja tapicerki

Deska rozdzielcza, boki drzwi, fotele oraz pozostałe elementy są odrestaurowywane. Zostają wstawione nowe gąbki, a następnie elementy zostają obłożone najwyższej jakości skórą. Tapicerowanie robione jest ręcznie i indywidualnie pod każdy projekt.

Renowacja silnika i podzespołów

Wszystkie podzespoły zostają rozebrane, wyczyszczone oraz złożone. Części których nie da się odnowić wymieniane są na nowe, oryginalne.

Składanie samochodu

Założenie instalacji elektrycznej, układu ogrzewania, tapicerki, szyb. Montowany jest silnik oraz podzespoły.

Jazdy testowe

Wykonywane są przez naszych specjalistów w celu sprawdzenia czy wszystkie podzespoły działają poprawnie.

Po zakończonej renowacji auto przechodzi stu punktową kontrolę jakości